Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły” – finał w powiecie radomskim

2009.10.26 00:00 , aktualizacja: 2012.05.14 11:52

Autor: Iwona Dybowska, Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

23 października br. w Zespole Szkół w Skaryszewie odbył się finał powiatowego etapu „Bezpiecznej drogi do szkoły”. W uroczystości wziął udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.
 

Do finału przystąpiło 260 dzieci – po 20 reprezentantów z każdej z 13 gmin powiatu radomskiego: Gózd, Iłża, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Pionki, Przytyk, Skaryszew, Wierzbica, Wolanów i Zakrzew. Uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach gminnych spośród ponad 9 tys. dzieci.

Reprezentanci z klas IV-VI szkół podstawowych i klas I-II szkół gimnazjalnych wzięli udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przystąpili do egzaminu teoretycznego z zakresu przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy oraz testu praktycznego polegającego na sprawnym manewrowaniu po torze rowerowym. Zwycięzcy uhonorowani zostali nagrodami, a wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

„Bezpieczna droga do szkoły” to program stworzony z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. Realizowany jest od 2002 roku przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa dzieci dojeżdżających na rowerach do szkół oraz wspieranie programów edukacyjnych i wychowania komunikacyjnego w szkołach.

Liczba wyświetleń: 410

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.