Aktualności

Wizyta w gminie Garbatka Letnisko

2009.10.28 00:00 , aktualizacja: 2019.09.23 14:05

Autor: Marta Michalska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

26 października br. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz wziął udział w uroczystym przekazaniu samochodu do ratownictwa drogowego oraz otwarciu inwestycji na terenie gminy Garbatka Letnisko.
 

Pod strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło sie poświęcenie i przekazanie samochodu do ratownictwa drogowego dla jednostki OSP w Garbatce Letnisko. Zakup samochodu został dofinansowany środkami samorządu województwa kwota ponad 66 tys. zł. Jak podkreślił Piotr Szprendałowicz, bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza jest dla samorządu województwa mazowieckiego jednym z priorytetów, o czym świadczy m. in. realizowany od 4 lat Samorządowy Program Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych.

Kolejnym punktem wizyty na terenie Gminy Garbatka było otwarcie po rozbudowie systemu kanalizacji sanitarnej na terenie Zakładu Karnego w Żytkowicach. Koszt realizacji inwestycji wyniósł ponad 1 mln 500 tys. zł, z czego 750 tys. zł pochodziło z dofinansowania w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza Komponent J. Jak podkreślił członek zarządu Piotr Szprendałowicz inwestycja pozwoliła na uporządkowanie istniejącego systemu kanalizacji ściekowej oraz przyczyniła się do zwiększenia atrakcyjności tych obszarów poprzez poprawę wyposażenia w infrastrukturę techniczną i stworzenie lepszych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości.

Ostatnim punktem wizyty był udział w wyjazdowym posiedzeniu Rady Gminy Garbatka Letnisko w Zakładzie Karnym w Żytkowicach. Podczas Sesji rozmawiano o bieżących sprawach i problemach gminy, planowanych inwestycjach, a także o możliwościach pozyskiwania środków unijnych. Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz wręczył także nagrody książkowe trzem wybitnie wyróżniającym się uczniom z terenu gminy.

Liczba wyświetleń: 506

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.