Aktualności

Primus inter pares

2009.10.30 00:00 , aktualizacja: 2012.05.11 15:46

Autor: Barbara Chrzanowska, Delegatura UMWM w Płocku, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

30 października br. Muzeum Mazowieckie w Płocku gościło stypendystów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. W uroczystości wziął udział m. in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Koncert muzyki Chopina w wykonaniu podopiecznych Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku zainaugurował wręczenie stypendiów 41 uczniom szkół ponadgimnazjalnych z terenu działania płockiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie. Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik podkreślał, jak istotne znaczenie w osiąganiu sukcesu edukacyjnego ma talent, praca i odwaga. Biskup Libera przypomniał słowa Jana Pawła II skierowane do młodych: „Wy jesteście przyszłością świata!”.

Najzdolniejsza młodzież, rodzice i dyrektorzy placówek otrzymali listy gratulacyjne i upominki m. in. z rąk Marszałka Adama Struzika. Najwybitniejsze osiągnięcia czterdzieściorga uczniów nagrodzono stypendiami premiera, a jednego, Kamila Zajkowskiego z płockiego Zespołu Szkół Technicznych – stypendium Ministra Edukacji Narodowej za sukcesy sportowe. Magdalena Domańska z Liceum Małachowskiego w Płocku (z najwyższą średnią 5,27) podziękowała w imieniu rówieśników za wyróżnienie.

Liczba wyświetleń: 956

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.