Aktualności

Inwestycje w Gminie Kowala

2009.11.02 00:00 , aktualizacja: 2012.05.11 14:31

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

30 października br. w Gminie Kowala oddano do użytku przebudowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 744. W uroczystości wziął udział członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.
 

Modernizacja objęła odcinek Trablice – Mazowszany o długości 1,5 km. Zakres robót objął przebudowę zatok autobusowych, budowę chodnika, wzmocnienie konstrukcji jezdni i wymianę nawierzchni, przebudowę zjazdów indywidualnych, wymianę oznakowania oraz poprawę odwodnienia. Na realizację zadania samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył 2,6 mln zł.

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz podkreślił, że bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza jest jednym z priorytetowych działań samorządu. Pogratulował władzom gminy inwestycji, tym bardziej, że jej finalizacja zbiegła się w czasie z zakończeniem kolejnego etapu budowy Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego. W skład powstającego Ośrodka wchodzi m.in. otwarte w 2008 roku boisko, którego budowa dofinansowana została kwotą 50 tys. zł, pochodzącą ze środków Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza.

Liczba wyświetleń: 851

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.