Aktualności

Mazowieckie drogi coraz bezpieczniejsze

2009.11.04 00:00 , aktualizacja: 2012.05.11 12:50

Autor: Anita Wilk, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Dobra wiadomość dla mieszkańców gmin Radzanowo i Bielsk - 4 listopada br. oddano do użytku przebudowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 568, łączący obie gminy. W uroczystości otwarcia inwestycji wzięli udział m.in. wicemarszałek Stefan Kotlewski oraz członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.
 

Inwestycja związana z przebudową drogi o długości 5,66 km na odcinku Goślice – Ciółkowo rozpoczęła się w czerwcu br. Modernizacja objęła wzmocnienie istniejącej konstrukcji jezdni oraz jej poszerzenie. W ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu wykonano nowe oznakowanie poziome i pionowe, azyle na przejściach dla pieszych, chodniki oraz zatoki autobusowe. Zmodernizowano także odwodnienie drogi i wykonano nowe zjazdy do obsługi przyległych do niej działek.

Przedstawiciele Zarządu Województwa Mazowieckiego podkreślili, że poprawa jakości dróg w naszym regionie to jedno z priorytetowych działań samorządu. Inwestycje infrastrukturalne nie tylko przyczyniają się do rozwoju Mazowsza, ale także do podniesienia jakości życia mieszkańców.

Realizacja projektu „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 568 Goślice - Ciółkowo od km 0+014,80 do km 5+681,57”, o wartości blisko 8 mln zł, została w całości sfinansowana ze środków samorządu województwa mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 901

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.