Aktualności

Bohaterstwo nagrodzone

2009.11.09 00:00 , aktualizacja: 2012.05.10 15:56

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Jak się okazuje wśród nas są prawdziwi bohaterowie. 9 listopada br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik nagrodził tytułami Strażaka Miesiąca Przemysława Stępnia oraz Marcina Wierzbickiego. Obaj druhowie wykazali się ogromną odwagą i determinacją ratując ludzkie życie. W imieniu marszałka nagrody wręczył Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.
 

Czternastoletni druh Przemysław Stępień jest członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Ciepielów. 15 sierpnia br. w Ranachowie w gminie Kazanów dał dowód odwagi i ofiarności ratując życie jednemu z dwóch topiących się podczas kąpieli w wyrobisku żwiru chłopców. Druh Przemysław Stępień ruszył na ratunek dziecku i wyciągnął je na brzeg, a następnie rozpoczął poszukiwania drugiego chłopca.

Drugim nagrodzonym był druh Marcin Wierzbicki z OSP w Wilkowie Pierwszym w powiecie grójeckim, który wykazał się dużą odwagą, ratując dwóch kolegów porażonych prądem podczas pływania – w wodzie znajdował się przewód elektryczny. Marcin wyłowił ofiary i pomimo iż sam uległ porażeniu, rozpoczął reanimację kolegi. Wszyscy trzej trafili do szpitala.

Członek Zarządu Waldemar Roszkiewicz pogratulował obu druhom bohaterskiej postawy. Podkreślił, że Przemysław Stępień mimo młodego wieku doskonale rozumie słowa przysięgi strażackiej mówiące o poświęceniu i odpowiedzialności za życie drugiego człowieka. Wyraził także nadzieję, że postawa druha stanie się przykładem dla wszystkich młodych ludzi.

Liczba wyświetleń: 562

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.