Aktualności

Wierzby przyznane

2009.11.10 00:00 , aktualizacja: 2012.05.10 15:45

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

W tym roku nagrody i wyróżnienia za najlepsze wystawy i wydarzenia otrzymało 15 placówek kulturalnych. Są wśród nich instytucje z Warszawy, Makowa Mazowieckiego, Siedlec, Radomia, Żyrardowa, Opinogóry, Sierpca i Warki. 7 listopada br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wręczył nagrody laureatom.
 

Już po raz trzeci Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Mazowiecki w Warszawie nagrodzili mazowieckie placówki muzealne za realizację najciekawszych zdarzeń, wystaw oraz imprez odbywających się poza terenem muzeum w 2008 roku.

Jak podkreślił Marszałek Adam Struzik konkurs ten jest unikatowy, ponieważ daje możliwość pokazania się muzeom małym, często nieznanym szerszemu gronu odbiorców. Pogratulował wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym, życząc kolejnych udanych inicjatyw.

Do konkursu „Mazowieckie zdarzenie muzealne – Wierzba” zgłoszonych zostało aż 26 projektów z terenu całego Mazowsza. Zwyciężyło łącznie 8 z nich, z czego 6 w ramach kategorii na najciekawszą wystawę, a 2 – w kategorii na najlepszą imprezę. Nagrodzono imprezy i wystawy m.in. z Warszawy, Makowa Mazowieckiego, Siedlec, Radomia, Żyrardowa, Opinogóry, Sierpca i Warki. Ponadto, przyznanych zostało aż siedem wyróżnień honorowych.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 30 kB, Liczba pobrań: 353, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 887

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.