Aktualności

III Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego

2009.11.09 00:00 , aktualizacja: 2012.05.10 15:50

Autor: Monika Guzowska, Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

W dniach 5-6 listopada, już po raz trzeci, zorganizowano Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego. W uroczystej inauguracji spotkania, która miała miejsce w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej „Matecznik-Mazowsze” w Otrębusach, wziął udział wicemarszałek Ludwik Rakowski.
 

W tym roku, jako formę obrad sejmiku, zaproponowano panele dyskusyjne. W sumie w pięciu zespołach uczestnicy omawiali zagadnienia związane z rozpoczynającym się Międzynarodowym Rokiem Chopinowskim 2010.

Wśród głównych zagadnień poruszanych na spotkaniach znalazły się m.in. analiza promocji „Szlaku Chopina” w stolicy i na Mazowszu oraz przygotowanie oferty turystycznej, kulturalnej i wydawniczej związanej z kompozytorem. Przedstawiono także możliwości współpracy samorządu województwa mazowieckiego z samorządami lokalnymi, organizacjami turystycznymi, instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi w zakresie realizacji projektu „Chopin. Mazowieckie wibracje 2010”. Uczestnicy zastanawiali się także nad najskuteczniejszym sposobem dotarcia do dzieci i młodzieży oraz formami przekazania im w sposób niekonwencjonalny i nowoczesny wiedzy o Chopinie, jego życiu, osobowości i dziełach.

Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i poglądów z dziedziny turystyki i promocji wśród samorządowców, organizacji i stowarzyszeń turystycznych.

Liczba wyświetleń: 400

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.