Aktualności

„Zagrajmy o sukces” na Mazowszu

2009.11.10 00:00 , aktualizacja: 2012.05.10 15:33

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

„Zagrajmy o sukces” to program Samorządu Województwa Mazowieckiego, który obejmie 10 tysięcy uczniów na Mazowszu. Pozalekcyjne zajęcia sportowe mają być dla młodzieży alternatywną formą spędzania wolnego czasu. Koszt projektu to 15 mln zł. Samorząd Województwa Mazowieckiego ubiega się o środki na ten cel z funduszy unijnych.
 

Program został zaprezentowany podczas konferencji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie 9 listopada br. w której uczestniczyli m. in. wicemarszałek Stefan Kotlewski, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Agresji i Patologii wśród Dzieci i Młodzieży Jarosław Klimczak oraz przedstawiciele mazowieckich szkół.

„Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe – Zagrajmy o sukces” to program Samorządu Województwa Mazowieckiego, który jest kontynuacją ogólnopolskiego projektu „Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży”. Jego głównym celem jest zmniejszenie agresji i patologii wśród nieletnich poprzez sport.

Program skierowany jest m.in. do mazowieckich gimnazjów. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że młodzież która ma problemy edukacyjne nie chce uczestniczyć w dodatkowych zajęciach wyrównawczych, organizowanych przez szkoły w godzinach popołudniowych. Zajęcia sportowe mają za zadanie przyciągnąć młodzież do szkoły w czasie wolnym, a poprzez to zapewnią jej udział w zajęciach dodatkowych takich jak: języki obce, technologie informacyjno-komunikacyjne, matematyczno-przyrodnicze, pomoc psychologiczna i zajęcia sportowo-wychowawcze.

Podczas konferencji 38 Uczniowskich Klubów Sportowych z Mazowsza otrzymało certyfikaty uprawniające do odbioru zestawów sprzętu sportowego, zakupionego dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kluby te zostały wytypowane przez lokalne samorządy, uczestniczące w programie „Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży”.

Liczba wyświetleń: 1209

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.