Aktualności

Unijne miliony na szkolnictwo wyższe w Płocku

2009.11.13 00:00 , aktualizacja: 2012.05.10 15:23

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Zespół Prasowy MJWPU, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

13 listopada br. przedstawiciele władz województwa oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku podpisali preumowę dotyczącą rozbudowy placówki przy udziale środków unijnych. Wartość projektu to 24,5 mln zł, z czego 19 mln zł to dofinansowanie unijne. Projekt zakłada rozbudowę i przebudowę Instytutu Pedagogiki PWSZ przy ul. Gałczyńskiego oraz rozbudowę kompleksu budynków PWSZ przy Pl. Dąbrowskiego.
 

Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego podkreślił niezwykłą wagę projektu. Wyraził nadzieję, że dzięki nowej inwestycji znacznie poprawią się warunki studiowania w PWSZ w Płocku, a to przełoży się na szereg nowych osiągnięć naukowych.

W ramach przebudowy kompleksu budynków przy ul. Dąbrowskiego 2, w skład którego wchodzą Instytut Matematyki i Informatyki oraz Biblioteka PWSZ zostaną wykonane m.in.: nowa konstrukcja dachu, ścianki działowe, schody i szyb windowy, nowe instalacje wodno-kanalizacyjne, c.o., c.w. oraz instalacje: elektryczna, odgromowa, telefoniczna i p.poż. W całym budynku wymienione zostaną okna, wykonane zostaną także posadzki i podłogi. Od strony dziedzińca powstanie parking.

W ramach rozbudowy i przebudowy Instytutu Pedagogiki PWSZ przy ul. Gałczyńskiego powstaną m.in. dwa nowe skrzydła budynku. W jednym z nich, od strony północno-wschodniej, znajdzie się aula główna, pozwalająca pomieścić ponad 300 osób. W drugim, czterokondygnacyjnym skrzydle usytuowanym od strony północno-zachodniej znajdą się m.in. pracownie muzyczne i plastyczne. Ponadto po stronie zachodniej budynku powstanie parking przeznaczony dla 25 pojazdów.

Prof. zw. dr hab. Jacek Grzywacz, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku zauważa, że podpisana umowa to przede wszystkim inwestycja w rozwój. Realizacja tego projektu pozwoli na poszerzenie oferty placówki, a co za tym idzie przyciągnie jeszcze większą liczbę studentów. Wyraził nadzieję, że w przyszłym roku uda się otworzyć nowe kierunki studiów, głównie o kierunkach okołomedycznych.

Głównym założeniem projektu jest wzmocnienie pozycji i konkurencyjności PWSZ na tle innych uczelni, zarówno w Płocku, jak i w całej północnej części Mazowsza. Wyposażenie obiektów w nowoczesny sprzęt dydaktyczny oraz upowszechnienie dostępu do Internetu na terenie obiektów wpłynie na podniesienie poziomu kształcenia w oparciu o zmodernizowane zaplecze edukacyjne. Powiększenie bazy lokalowo-dydaktycznej przełoży się na zwiększenie liczby studentów. Planowany termin rozpoczęcia prac to grudzień 2009 roku, natomiast ich zakończenie planuje się na grudzień 2011 roku.

Liczba wyświetleń: 580

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.