Aktualności

Wkład w rozwój sportu na Mazowszu doceniony

2009.11.19 00:00 , aktualizacja: 2012.05.08 15:52

Autor: Iwona Dybowska, Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

18 listopada br. w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyło się spotkanie z darczyńcami Muzeum oraz podsumowanie i wręczenie pucharów Mazowieckiego Sportowego Turnieju Miast i Gmin. W uroczystościach wziął udział członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.
 

Mazowiecki Sportowy Turniej Miast i Gmin 2009, zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, odbył się w dniach 26 maja – 1 czerwca br. Impreza miała na celu aktywizację ruchową mieszkańców regionu. Miasta i gminy, które w klasyfikacji wojewódzkiej stanęły na podium w poszczególnych kategoriach, otrzymały Puchary Marszałka Województwa Mazowieckiego. Symboliczne trofea wręczył laureatom turnieju członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.

Podczas uroczystości odbyło się również spotkanie z darczyńcami Muzeum. Wśród najcenniejszych darów, które trafiły do Muzeum Sportu i Turystyki w ostatnim czasie są m.in. Medale Olimpijskie Szymona Ziółkowskiego i Michała Antoniewicza oraz stroje olimpijskie przekazane przez Polski Komitet Olimpijski. Samorząd województwa mazowieckiego otrzymał zaszczytny tytuł „Darczyńcy roku 2007”.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik uhonorowany został przez Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej medalami za wsparcie i zaangażowanie w organizację V Otwartych Mistrzostw Polski TKKF w brydżu sportowym oraz za objęcie honorowym patronatem i pomoc w organizacji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Liczba wyświetleń: 629

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.