Aktualności

Jubileusz Pracowni Hemodynamiki

2009.11.23 00:00 , aktualizacja: 2012.05.08 15:22

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik wziął udział w konferencji kardiologicznej „Od marzeń do codziennej pracy z chorymi”. Spotkanie zorganizowano 21 listopada br. w Warszawie w ramach jubileuszu 5-lecia istnienia Pracowni Hemodynamiki Katedry i Kliniki Kardiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Wewnętrznych w Szpitalu Bródnowskim.
 

W pracowniach hemodynamiki lekarze ratują życie chorych, którzy przeszli zawał lub są nim zagrożeni. Pracownia w Szpitalu Bródnowskim działająca od 2004 roku efektywnie i profesjonalnie spełnia swoje zadania. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, rocznie wykonywanych jest w niej ok. 2000 badań diagnostycznych i zabiegów wpływających na poprawę jakości życia pacjentów. Pracownia pełni również 24-godzinny dyżur hemodynamiczny, w ramach którego rocznie leczonych jest ok. 500 pacjentów z ostrymi zespołami wieńcowymi.

Podczas konferencji „Od marzeń do codziennej pracy z chorymi” doświadczeni lekarze kardiolodzy dyskutowali m.in. na temat diagnostyki zespołów wieńcowych, nowoczesnych metod stosowanych w kardiochirurgii oraz konieczności wczesnej interwencji terapeutycznej i metodach leczenia.

Uroczystości jubileuszowe odbyły się pod honorowym patronatem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.

Liczba wyświetleń: 306

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.