Aktualności

Konwent Marszałków na Opolszczyźnie

2009.11.24 00:00 , aktualizacja: 2012.05.08 15:09

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

W dniach 19 - 20 listopada br. odbyły się obrady Konwentu Marszałków Województw RP, podczas którego samorząd województwa mazowieckiego reprezentował członek zarządu Piotr Szprendałowicz.
 

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania jednego z piękniejszych zabytków w regionie czyli Muzeum Piastów Śląskich. Część merytoryczną zainaugurowało wystąpienie minister Elżbiety Bieńkowskiej, która podsumowała proces konsultacji społecznych projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego we wszystkich województwach. O zamierzeniach polityki transportowej państwa mówił sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz. Podczas spotkania omówiono także plany inwestycyjne na drogach krajowych, ekspresowych i autostradach w najbliższych latach.

Drugi dzień obrad poświęcono kwestiom związanym m.in. z majątkiem spółki Przewozy Regionalne. Samorządowcy uzgodnili, że konieczne jest wypracowanie wspólnego stanowiska dotyczącego sytuacji majątku spółki po 1 stycznia 2010 roku. Dyskutowano także o konieczności ustalenia linii demarkacyjnej pomiędzy przewozami realizowanymi przez Intercity a pociągami międzywojewódzkimi.

Liczba wyświetleń: 420

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.