Aktualności

Z wizytą w powiecie otwockim

2009.11.24 00:00 , aktualizacja: 2012.05.08 15:04

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Monika Guzowska

20 listopada, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz złożyli wizytę w powiecie otwockim, gdzie sprawdzali stan zaawansowania oraz jakość wykonywanych prac m.in. przy: budowie „Orlika” w Celestynowie oraz modernizacji drogi wojewódzkiej nr 797.
 

Kompleks boisk powstaje przy Szkole Podstawowej w Celestynowie. Dotacja przekazana na ten cel w ramach Programu „Moje Boisko – Orlik 2012” wynosi 666 tys. zł. Zakończenie budowy planowane jest jeszcze w tym roku.

W przypadku drogi wojewódzkiej nr 797, prace modernizacyjne prowadzone są na odcinku od Celestynowa do skrzyżowania z drogą krajową nr 50 w Regucie. Szacowany koszt inwestycji wynosi ponad 2 miliony złotych. W ramach prac powstanie m.in. ciąg pieszo-rowerowy, który poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

W trakcie wizyty przedstawiciele powiatu zasugerowali, aby na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 2713 w Celestynowie powstało rondo, natomiast w Regucie, na skrzyżowaniu z drogą krajową zainstalować sygnalizację świetlną. Ostateczna decyzja w tej sprawie musi jednak zostać podjęta wspólnie z GDDKiA.

Na zakończenie marszałek Adam Struzik wyraził zadowolenie, że kolejny powiat wykorzystując środki zewnętrzne wykonuje szereg zadań, które służą poprawie jakości życia mieszkańców.

Liczba wyświetleń: 360

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.