Aktualności

Długopis do lamusa?

2009.12.01 00:00 , aktualizacja: 2012.05.08 13:01

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Szkoła Podstawowa w Międzyborowie to pierwsza na Mazowszu placówka oświatowa, w której uczniowie klas I-III będą uczyć się wykorzystując, specjalnie dla nich stworzone, netbooki edukacyjne. Dzieci będą korzystały z nowoczesnego sprzętu nie tylko podczas zajęć informatycznych, ale wszystkich lekcji.
 

Komputery zostały dostosowane do potrzeb najmłodszych. Klawisze są odpowiednio mniejsze niż w zwyczajnych komputerach, netbooki są także odporne na zalanie czy wstrząsy. Posiadają dostęp do sieci bezprzewodowej, a dodatkowo wzmocniona obudowa sprawia, że są także odporne na upadek, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w szkolnych warunkach.

Podczas codziennych zajęć nauczyciel za pomocą swojego notebooka i technologii bezprzewodowych ma pełną kontrolę nad tym, w jaki sposób dzieci korzystają z komputerów. Oprócz edukacyjnego oprogramowania multimedialnego przeznaczonego do klas I-III, do nauki wykorzystywane są również zasoby Internetu. Dzięki komputerom i bezprzewodowej sieci dostępne stają się nowe sposoby sprawdzania wiedzy – np. szybkie zdalne quizy oraz natychmiastowa weryfikacja wyników. Uczniowie są bardziej zainteresowani takimi lekcjami. Osiągają lepsze wyniki w nauce, poprawia się również frekwencja w szkole.

W uroczystym otwarciu pracowni wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, który wyraził zadowolenie, że tak innowacyjny projekt został zrealizowany w naszym regionie, a dzięki wprowadzeniu niebawem netbooków, w drugiej ze szkół podstawowych, Jaktorów będzie jedyną gminą w Polsce, w której wszystkie dzieci z klas I-III zostaną objęte programem.

Zestaw do nauczania w klasach I-III składa się z 25 netbooków uczniowskich „entete” wyprodukowanych przez firmę NTT, powstałych na bazie projektu Intel Classmate PC, notebooka dla nauczyciela, także oprogramowania edukacyjnego, infrastruktury sieci bezprzewodowej i specjalnej szafy, w której można przechowywać oraz ładować baterie netbooków.

Liczba wyświetleń: 685

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.