Aktualności

Zabytkowy budynek liceum oddany do użytku

2009.12.11 00:00 , aktualizacja: 2012.05.08 11:24

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W budynku Liceum Ogólnokształcącego w Puszczy Mariańskiej dobiegły końca prace renowacyjne. 11 grudnia br. wyremontowany zabytkowy obiekt został oddany do użytku społeczności szkolnej. W uroczystości wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Kapitalny remont starej części budynku szkolnego prowadzony był od sierpnia 2008 roku. Około stuletni obiekt znajduje się pod stałą opieką konserwatora zabytków, dlatego jego elementy zewnętrzne nie mogły być w najmniejszym nawet stopniu zmienione. Prace renowacyjne objęły m.in.: wymianę dachu, instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. Konieczne było również wzmocnienie stropów podtrzymujących konstrukcję budynku.

Marszałek Adam Struzik pogratulował finalizacji trudnego zadania, jakim był gruntowny remont zabytkowego budynku. Wyraził nadzieję, że zmodernizowane wnętrze wpłynie nie tylko na poprawę bezpieczeństwa uczniów, ale będzie również mobilizacją do efektywnej pracy dydaktycznej. Podziękował całej społeczności szkolnej za dotychczasowe sukcesy i inicjatywy, przyczyniające się do budowy pozytywnego wizerunku całego regionu.

Koszt zrealizowanej inwestycji wyniósł ponad 2,9 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków budżetu województwa, w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza, wyniosło ponad 120 tys. zł.

Liczba wyświetleń: 549

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.