Aktualności

Orlik w Raciążu

2009.12.14 00:00 , aktualizacja: 2012.05.08 11:06

Autor: Barbara Chmielewska, Delegatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Północne Mazowsze ma kolejnego Orlika. Tym razem kompleks dwóch boisk powstał przy Zespole Szkół w Raciążu w powiecie płońskim. Uroczystość otwarcia obiektu, w której wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, odbyła się 11 grudnia br.
 

W ramach programu „Moje boisko Orlik – 2012” przy Zespole Szkół powstał kompleks dwóch boisk – piłkarskie oraz wielofunkcyjne. Obiekty wyposażone zostały w niezbędny sprzęt sportowy m.in.: bramki, chorągiewki przegubowe do naznaczania narożników, stalowe kosze do piłki koszykowej oraz siatkę do piłki siatkowej. Na ten cel samorząd województwa przeznaczył 333 tys. zł.

Marszałek Adam Struzik, przekazując sprzęt sportowy, wyraził nadzieję, że boiska będą służyć wszystkim mieszkańcom miasta i gminy oraz zachęcać będą do promowania i praktykowania zdrowego stylu życia. Podkreślił edukacyjne znaczenie wychowania poprzez sport, który uczy zasad zespołowego działania, zdrowej rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz pogratulował władzom powiatu sprawnej i efektywnej realizacji inwestycji.

Liczba wyświetleń: 423

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.