Aktualności

Otwarcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Rudce

2009.12.14 00:00 , aktualizacja: 2012.05.08 11:04

Autor: Monika Guzowska, Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Monika Guzowska

11 grudnia br. otwarto wyremontowany budynek Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Rudce. Dzięki inwestycji Zakład może zaoferować pacjentom nie tylko specjalistyczną opiekę, ale także komfortowe warunki pobytu i większą niż dotychczas liczbę miejsc. Przedsięwzięcie sfinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego. Z kasy województwa wyasygnowano na ten cel ponad 6,7 mln złotych.
 

W uroczystym otwarciu placówki wziął udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz, który wyraził zadowolenie, że w nowoczesnym i profesjonalnie wyposażonym obiekcie pacjenci jeszcze szybciej będą nabierać sił, a tym samym ich kondycja fizyczna i samopoczucie zdecydowanie się poprawią. Zaznaczył również, że oddanie do użytku zmodernizowanego obiektu jest przykładem skutecznych działań samorządu, służących podniesieniu jakości oraz zwiększeniu dostępności do świadczeń medycznych.

Wolnostojący budynek mieszkalny, który został zaadaptowany do potrzeb ZOL-u, to 3 kondygnacyjny obiekt, częściowo podpiwniczony o powierzchni użytkowej 2 171 mkw. Na parterze i I piętrze budynku pacjenci mają do dyspozycji 18 pokoi wyposażonych w osobne węzły sanitarne. Na II piętrze znajdują się m.in.: 6 gabinetów fizykoterapii, w tym laseroterapii i masażu leczniczego, gabinet kinezyterapii (sala gimnastyczna), sale do terapii zajęciowej, psychologicznej oraz pokój modlitwy. Wszystkie pomieszczenia dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki tej inwestycji w placówce będzie mogło przebywać jednocześnie aż 51 pacjentów, czyli o 16 więcej niż do tej pory.

Wśród prac adaptacyjnych, prowadzonych w latach 2006-2009, wykonano m.in. wzmocnienie fundamentów, wymianę stropów i dachu oraz wykonano instalacje c.o, wod-kan, wentylacyjną i telekomunikacyjną. Udało się także przeprowadzić termomodernizację budynku oraz zamontować 2 dźwigi osobowe. Zakupiono także niezbędne wyposażenie oraz sprzęt medyczny. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ponad 6,7 mln złotych. Całość sfinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 486

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.