Aktualności

Nowy standard leczenia w radomskim szpitalu

2009.12.21 00:00 , aktualizacja: 2012.05.08 10:03

Autor: Patryk Stolarski, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu mogą korzystać z nowego specjalistycznego sprzętu. 18 grudnia br. Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenna Pacholczak oraz członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz wzięli udział w uroczystym przekazaniu szpitalowi rezonansu magnetycznego z kabiną RF.
 

W skład aparatu rezonansu magnetycznego wchodzą m. in.: konsola postprocessingowa diagnostyczna, automatyczny wstrzykiwacz kontrastu, pulsoksymetr wraz z czujnikami dla dorosłych i dzieci, wózki antymagnetyczne do transportu pacjentów w pozycji siedzącej i leżącej, przenośny detektor implantów metalowych oraz negatoskop 4-klatkowy.

Wartość zakupionego rezonansu magnetycznego to 4 mln 173 tys. zł, z czego dofinansowanie ze środków samorządu województwa wyniosło blisko 840 tys. zł.

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz podkreślił nieocenione znaczenie wczesnego wykrywania chorób. Zaznaczył, że specjalistyczny sprzęt medyczny oraz profesjonalny personel, odgrywają rolę decydującą o ludzkim życiu. Dlatego tak ważne jest inwestowanie nie tylko w doskonalenie zawodowe lekarzy, ale również w wyposażenie placówek medycznych. Dzięki nowemu rezonansowi magnetycznemu pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu będą mieli możliwość uzyskania szybkiej diagnozy oraz skutecznej interwencji w przypadku choroby.

Liczba wyświetleń: 465

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.