Aktualności

Z wizytą w gminie Gozdowo

2010.01.11 00:00 , aktualizacja: 2012.04.27 15:25

Autor: Maria Pytelewska, UG w Gozdowie, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

8 stycznia br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik złożył wizytę w gminie Gozdowo, gdzie sprawdzał stan zaawansowania oraz jakość wykonywanych prac przy inwestycjach realizowanych i współfinansowanych ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
 

Podczas wizyty oddano do użytku 1,5 km odcinek przebudowanej drogi wojewódzkiej nr 560 pomiędzy miejscowościami Lelice – Bonisław. W ramach inwestycji zostały wykonane m.in. roboty obejmujące wzmocnienie konstrukcji jezdni, poszerzenie jej do 7 m, wzmocniono nawierzchnię poboczy, wykonano zjazdy bitumiczne do posesji oraz na pola, zamontowano elementy bezpieczeństwa ruchu (bariera na przepuście oraz słupki hektometrowe). Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na ten cel ponad 2 mln zł. Kolejny etap rozbudowy przewiduje budowę ciągów pieszo-jezdnych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 560, przedsięwzięcie będzie realizowane przy współudziale samorządu gminy Gozdowo. W przyszłości planowane są kolejne etapy przebudowy tej drogi na odcinku Bielsk-Sierpc. Odcinek o długości 6,3 km od drogi krajowej nr 60 w Bielsku do Bonisławia (skrzyżowanie z drogą powiatową) zostanie kompleksowo przebudowany, zaś na skrzyżowaniu w Bonisławiu powstanie rondo.

Następnie udano się do Stacji Uzdatniania Wody, która od 1992 r. zabezpiecza dostawę wody do 16 miejscowości. Aktualnie jest przebudowywana. Głównym celem inwestycji jest poprawienie jakości dostarczanej wody. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 1,8 mln zł, w tym dotacja z budżetu województwa wyniosła 500 tys. zł.

Kolejną inwestycją realizowaną na terenie gminy jest budowa boiska wielofunkcyjnego oraz rozbudowa oświetlenia ulicznego. Jej celem jest podniesienie poziomu życia, pobudzenie aktywności sportowo-rekreacyjnej oraz polepszenie wizerunku miejscowości. Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia wynosi blisko 370 tys. zł, z czego aż 75 proc zostanie dofinansowane z UE.

Na zakończenie wizyty w gminie Gozdowo marszałek Adam Struzik pogratulował przedstawicielom lokalnych władz zaangażowania w realizację inwestycji, które przyczyniają się do rozwoju całego regionu Mazowsza i są szansą na lepszą przyszłość. Podkreślił, że współpraca przebiega modelowo i życzył dalszych sukcesów.

W uroczystości wzięli udział także: Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie – Krzysztof Kondraciuk, Dyrektor Rejonu Drogowego Gostynin – Płock Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie – Mirosław Karczmarek oraz Wiceprezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Płocku S.A. – Wojciech Kulpiński.

Liczba wyświetleń: 1041

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.