Aktualności

Inwestycje w powiecie płońskim

2010.01.11 00:00 , aktualizacja: 2012.04.27 15:18

Autor: Delegatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

8 stycznia br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i wicemarszałek Stefan Kotlewski odwiedzili powiat płoński. Wizyta stała się okazją do uroczystego otwarcia Zakładu Zagospodarowania Odpadów i spotkania z przedstawicielami Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej.
 

Koszt budowy Zakładu Zagospodarowania Odpadów został oszacowany na ponad 20,5 mln zł, przy czym 10,5 mln zł wyniosła dotacja z EKOFUNDUSZU, a 2,1 mln zł pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. W ramach inwestycji powstały: hala sortowni wraz z linią sortowniczą, cztery żelbetowe komory intensywnego kompostowania, magazyn surowców wtórnych oraz pomieszczenia socjalne dla pracowników. Zakupione zostały narzędzia i niezbędne maszyny, m.in.: ładowarki, samochody do przewożenia kontenerów i zbierania selektywnie odpadów.

Marszałek Adam Struzik pogratulował finalizacji przedsięwzięcia tak ważnego dla mieszkańców Płońska i okolicznych miejscowości. Podkreślił, że budowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów jest, kolejną w ostatnich latach, inwestycją lokalnych władz w zakresie ekologii. Zaznaczył, że realizacja tego typu przedsięwzięć jest wyrazem nie tylko dążeń mających na uwadze dobro mieszkańców miasta, ale także świadomości ekologicznej i troski o przyszłość regionu.

Marszałek odwiedził także Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej. Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 na kwotę 12,5 mln zł w szpitalu w Płońsku prowadzony jest obecnie gruntowny remont oraz rozbudowa budynku „A”. W ramach inwestycji zmodernizowane zostaną mieszczące się tu oddziały: pediatryczny, ginekologiczny i kardiologiczny. Ponadto do rozbudowanej części budynku (II piętro) przeniesione zostanie laboratorium analityczne i mikrobiologiczne. Do dyspozycji pacjentów zostaną oddane 1-, 2-, 3- i 4-osobowe sale z bezpośrednim dostępem do łazienek.

Liczba wyświetleń: 786

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.