Aktualności

„Lokalne Badania Naukowe i Prace Rozwojowe (B+R) w e-globalnym Świecie”

2010.01.14 00:00 , aktualizacja: 2012.04.27 15:06

Autor: Łucja D. Cichocka, Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

14 stycznia br. w Płocku odbyła się konferencja naukowa pt. „Lokalne Badania Naukowe i Prace Rozwojowe (B+R) w e-globalnym Świecie”. Ze strony Samorządu Województwa Mazowieckiego udział wziął Marszałek Adam Struzik.
 

Spotkanie poświęcone było roli badań naukowych i prac rozwojowych prowadzonych w wymiarze regionalnym i lokalnym, w szczególności w zakresie wykorzystania teorii naukowych w praktyce gospodarczej. W programie znalazły się m. in wykłady poświęcone roli B+R w Internetowych Lokalno - Globalnych Społeczeństwach i Gospodarkach opartych na wiedzy, roli inteligentnej informatyki w lokalnej gospodarce, podjęto również dyskusję na temat głównych problemów związanych z realizacją programów badawczo-rozwojowych w warunkach lokalnych.

W swoim wystąpieniu Marszałek Adam Struzik przypomniał, że województwo mazowieckie wyróżnia się na tle pozostałych polskich regionów znaczącym potencjałem gospodarczym, naukowym i społecznym, co upoważnia je do pełnienia wiodącej roli w tworzeniu podstaw konkurencyjności polskiej gospodarki oraz zapewnia możliwość konkurowania na skalę globalną. Podkreślił także, że Zarząd Województwa Mazowieckiego zwraca szczególną uwagę na zagadnienia związane z innowacyjnością, wspierając rozwój gospodarki opartej na wiedzy oraz podejmując działania mające na celu zmniejszenie dysproporcji pomiędzy doskonale rozwijającą się Warszawą i resztą regionu. Kluczową rolę w zmniejszaniu tego dystansu odgrywają działania związane z wydatkowaniem środków unijnych, a podczas oceny wniosków zgłaszanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego stopień innowacyjności projektu odgrywa istotną rolę.

Liczba wyświetleń: 638

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.