Aktualności

Prawie 380 ha pól pod Płockiem zostanie zmeliorowanych

2010.01.15 00:00 , aktualizacja: 2012.04.27 14:55

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Dobra wiadomość dla blisko 200 rolników wsi Kuchary-Jeżewo, Ciachcin i Józinek pod Płockiem. Po 30 latach oczekiwania, dzięki funduszom unijnym ich pola uprawne zostaną zmeliorowane. Wartość inwestycji wyniesie 4,8 mln zł, a środki na ten cel pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 14 stycznia br. spotkał się w tej sprawie z rolnikami marszałek Adam Struzik.
 

Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Ciachcinie w gminie Bielsk, a jego celem było uzgodnienie harmonogramu robót związanych z wykonaniem melioracji na terenie wsi. Wzięli w nim udział rolnicy, których pola zostaną zmeliorowane, samorządowcy, dyrekcja Mazowieckiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych oraz przedstawiciel wykonawcy.

Jak podkreślił podczas spotkania marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik melioracja pól ma duże znaczenie dla efektywności upraw. Zapewni rolnikom m.in. stabilniejsze plony, wcześniejsze wejście w pola uprawne i co ważne – możliwość wprowadzenie do upraw nowych gatunków roślin. W dalszej kolejności możliwe będzie również utwardzenie drogi gminnej do wsi Kuchary. Planowany termin zakończenia prac to lipiec 2011r.

Meliorację wykona Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodno-Melioracyjnego „MELBUD” z Sierpca. Inwestorem zadania jest Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Liczba wyświetleń: 642

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.