Aktualności

Dzieci z ośrodka w Czarni w warunkach na miarę XXI wieku

2010.01.15 00:00 , aktualizacja: 2012.04.27 14:41

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Specjalistyczny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Czarni zyskał nowe oblicze – bogatszy o nowy kompleks budynków może zaoferować swoim wychowankom szerszy zakres usług na najwyższym poziomie. W uroczystym oddaniu inwestycji do użytku, które odbyło się 15 stycznia br., wzięli udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adama Struzik i Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.
 

Pracownicy i wychowankowie placówki mają teraz do dyspozycji nowy kompleks rehabilitacyjny wraz z basenem, szkołę z salą gimnastyczną, dwa boiska oraz internat. Ośrodek ma także własną oczyszczalnię ścieków i stację uzdatniania wody. Koszt inwestycji wyniósł ponad 15,3 mln zł. Środki na rozbudowę placówki przekazał samorząd województwa.

Marszałek Adam Struzik pogratulował dyrekcji, pracownikom i wychowankom ośrodka wspólnego sukcesu, jakim jest niewątpliwie finalizacja inwestycji. Wyraził nadzieję, że stworzenie optymalnych warunków do nauki i pracy nie tylko usprawni funkcjonowanie placówki, ale przede wszystkim sprzyjać będzie budowaniu przyjaznych relacji oraz owocnemu zdobywaniu wiedzy i praktycznych umiejętności.

Ośrodek w Czarni jest placówką przeznaczoną dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym. Wychowankowie objęci są całodobową opieką przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Funkcjonuje tu szkoła podstawowa specjalna, gimnazjum specjalne i trzyletnia szkoła przysposabiająca do pracy.

Liczba wyświetleń: 971

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.