Aktualności

50 mln zł na budowę mostu w Kamieniu

2010.01.19 00:00 , aktualizacja: 2012.04.27 14:37

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

18 stycznia br. radni województwa podjęli decyzję o udzieleniu województwu lubelskiemu pomocy finansowej przeznaczonej na budowę mostu na Wiśle w Kamieniu. Inwestycja obejmie również budowę dróg dojazdowych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 747. Mazowsze przekaże na ten cel w sumie 50 mln zł.
 

Marszałek Adam Struzik przypomniał, że most został zburzony podczas działań wojennych i, mimo wielu prób, nie zdołano go jeszcze odbudować. Podkreślił, że ze względu na usprawnienie komunikacji na granicy regionów, jest to strategiczna inwestycja nie tylko dla województwa lubelskiego, ale także dla Mazowsza. Budowa mostu na Wiśle w Kamieniu to również szansa na poprawę komfortu podróży pomiędzy Polską wschodnią, Białorusią i Ukrainą.

Droga Wojewódzka nr 747 jest ściśle powiązana z siecią dróg wojewódzkich i krajowych przebiegających przez obszar województwa lubelskiego i mazowieckiego. Wybudowanie mostu oraz rozbudowa drogi stworzy nowy ciąg komunikacyjny, łączący dwie ważne drogi krajowe S19 i Nr 9.

Po podpisaniu umowy pomiędzy województwami środki zostaną przekazane w trzech transzach. W roku 2011 – 10 mln zł, w 2012 – 20 mln zł i w 2013 kolejne 20 mln zł.

Liczba wyświetleń: 700

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.