Aktualności

Inwestycje w regionie siedleckim

2010.01.22 00:00 , aktualizacja: 2012.04.27 14:03

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

21 stycznia br. marszałek Adam Struzik oraz wicemarszałek Ludwik Rakowski podpisali sześć umów na dofinansowanie unijne projektów realizowanych w powiatach łosickim i sokołowskim. Ich łączna wartość to ponad 33,1 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to przeszło 28,1 mln zł. Wizyta w regionie siedleckim stała się również okazją do uroczystego oddania do użytku drogi wojewódzkiej nr 696 relacji Chodów – Węgrów.
 

Otwarcie 2,5 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 696 Chodów – Węgrów było ukoronowaniem inwestycji realizowanej ze środków samorządu województwa. Przeznaczono na ten cel ponad 6,74 mln zł. W ramach robót zmodernizowano i wzmocniono konstrukcję jezdni. Ponadto wykonano kanalizację deszczową na odcinku ponad 0,5 km, nowe oznakowanie poziome i pionowe, azyle na przejściach dla pieszych, chodniki oraz zatoki autobusowe.

Kolejnym etapem wizyty przedstawicieli Samorządu Województwa Mazowieckiego było uroczyste podpisanie sześciu umów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego RPO WM 2007-2013.

Marszałek Adam Struzik podkreślił, że podpisanie kolejnych umów wpisuje się w prowadzoną przez samorząd województwa politykę zrównoważonego rozwoju. Przypomniał, że jednakowe traktowanie i wspieranie poszczególnych miejscowości jest nie tylko szansą dla konkretnej gminy czy powiatu, ale także gwarancją wzrostu bezpieczeństwa i komfortu życia wszystkich mieszkańców Mazowsza.

Podpisane umowy dotyczyły: przebudowy dróg Nr 2019W i Nr 2028W w powiecie łosickim, budowy zbiornika retencyjnego w gminie Sabnie, zakupu specjalistycznego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z funkcją ekologiczno – chemiczną w gminie Kosów Lacki, zakupu średniego samochodu dla OSP Seroczyn oraz zakupu sprzętu niezbędnego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczych, usuwania skutków zagrożeń naturalnych i ratownictwa ekologicznego w gminie Repki. Realizacja projektów przyczyni się usprawnienia komunikacji w regionie, zapewni mieszkańcom ochronę przeciwpowodziową oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pracy strażaków i wzrost skuteczności przeprowadzanych akcji ratowniczo-gaśniczych.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 180 kB, Liczba pobrań: 681, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 607

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.