Aktualności

Ponad 3,4 mln zł z Unii na żuromińską drogę powiatową

2010.01.29 00:00 , aktualizacja: 2012.04.27 13:12

Autor: Biuro Prasowe UMWM i MJWPU, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Dzięki wsparciu z funduszy unijnych zmodernizowana zostanie droga powiatowa Lutocin – Zimolza. 28 stycznia br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz władze powiatu żuromińskiego podpisali umowę na realizację projektu o całkowitej wartości ponad 4,1 mln zł. Inwestycja dofinansowana zostanie kwotą wysokości ponad 3,4 mln zł.
 

Marszałek Adam Struzik podkreślił, że to już kolejna umowa na dofinansowanie unijne projektu, którego realizacja przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa i poprawy komfortu życia mieszkańców Mazowsza. Zaznaczył, że powiat żuromiński bardzo aktywnie ubiega się o wsparcie ze środków europejskich, czego efektem jest nie tylko bieżąca inwestycja, ale także planowana modernizacja drogi powiatowej.

Projekt „Przebudowa drogi powiatowej Nr 4622W Lutocin – Zimola – do drogi Nr 541” zakłada podwyższenie parametrów technicznych i eksploatacyjnych drogi. Prace modernizacyjne polegać mają na wyrównaniu nawierzchni bitumicznej w celu przywrócenia właściwego spadku poprzecznego i podłużnego jezdni. Przebudowane zostanie również skrzyżowanie, co da kierowcom jadącym z miejscowości Seroki możliwość skrętu w drogę Nr 4621W. Poprawi się także dostępność do drogi powiatowej Nr 4620W Poniatowo – Lutocin – granica województwa – Września – Borowo oraz do dróg gminnych.

Liczba wyświetleń: 501

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.