Aktualności

Nowy samochód gaśniczy dla strażaków w Błoniu

2010.01.29 00:00 , aktualizacja: 2012.04.27 13:07

Autor: Patryk Stolarski, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w powiecie warszawsko – zachodnim wzbogaciła się o nową cysternę pożarniczą. W uroczystości przekazania sprzętu, która odbyła się 28 stycznia br. w Błoniu, wziął udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.
 

Przy zakupie samochodu gaśniczego typu GCBM 25/18 (GCC+GCCn) wzięto pod uwagę przede wszystkim konieczność zwiększenia siły gaszenia pożarów. Pojemność cysterny podwaja możliwości gaśnicze wozu oraz pozwala na prowadzenie dłuższych, zintensyfikowanych i bardziej skutecznych działań. Na zakup cysterny pożarniczej z budżetu województwa przeznaczono kwotę w wysokości 50 tys. zł.

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz podkreślił, że poprawa komfortu pracy jednostek ratowniczych oraz związane z tym zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza to dla samorządu województwa cele priorytetowe. Przypomniał, że, na mocy porozumienia podpisanego 15 lipca 2009 roku, na zakup sprzętu dla strażaków z Komend Powiatowych i Miejskich Państwowej Straży Pożarnej na Mazowszu Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył 1 mln zł.

Liczba wyświetleń: 589

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.