Aktualności

Ponad 5,5 mln zł z Unii na południową obwodnicę Jedlińska i drogi w regionie radomskim

2010.01.29 00:00 , aktualizacja: 2012.04.27 13:00

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

29 stycznia br. Wicemarszałek Stefan Kotlewski i członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz oraz władze gmin: Skaryszew i Jedlińsk podpisali umowy na dofinansowanie budowy Południowej Obwodnicy Jedlińska oraz dróg gminnych na terenie gminy Skaryszew. Wartość projektów to ponad 7,3 mln zł, z czego unijne wsparcie wyniesie ponad 5,5 mln zł.
 

Wicemarszałek Stefan Kotlewski podkreślił, że każda zmodernizowana droga na terenie Mazowsza wpływa na poprawę jakości podróżowania po całym regionie. Dlatego tak ważne jest realizowanie kolejnych projektów. Zaznaczył, że kolejne inwestycje wpływają na rozwój infrastruktury drogowej w województwie, i przyczyniają się do niwelowania różnić między Warszawą a pozostała częścią Mazowsza.

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz dodał, że zarówno Skaryszew, jak i Jedlińsk bardzo aktywnie ubiegają się o środki unijne, czego wynikiem jest duża ilość inwestycji dynamizujących rozwój obu gmin.

Projekt, którego beneficjentem jest Gmina Jedlińsk zakłada budowę jednopasmowej, dwukierunkowej drogi oraz mostu przez rzekę Tymiankę. Budowa Południowej Obwodnicy Jedlińska jest konieczna ze względu na dotychczasowe problemy z przejazdem przez miasto. Dzięki skierowaniu ruchu na obrzeża Jedlińska udrożni się przejazd do drogi krajowej nr 7 Warszawa – Kraków w kierunku Głowaczowa, Pionek, Kozienic oraz Lublina.

W ramach projektu „Modernizacja infrastruktury drogowej gminy Skaryszew – etap I” przebudowane zostaną: ul. Wyszyńskiego i ul. Wojska Polskiego w Skaryszewie oraz droga gminna we wsi Odechowiec. Realizacja projektu zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i poprawi komunikację pomiędzy Skaryszewem, Odechowcem i innymi ośrodkami wiejskimi gminy.

Środki na realizację projektów pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Liczba wyświetleń: 487

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.