Aktualności

Ponad 4 mln zł na modernizację dróg w powiecie przysuskim

2010.02.04 00:00 , aktualizacja: 2012.04.27 12:25

Autor: Biuro Prasowe UM i MJWPU, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

4 lutego 2009 r. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Piotr Szprendałowicz oraz władze powiatu przysuskiego podpisali umowę dotyczącą dofinansowania modernizacji dróg w powiecie przysuskim. Wartość projektu wynosi ponad 7,2 mln zł, z czego wsparcie unijne 4 mln zł.
 

Projekt zakłada modernizację 8,99 km dróg relacji Pomyków – Skrzyńsko St. Kolejowa oraz Pomyków – Kłonna znajdujących się na terenie powiatu przysuskiego. Oba odcinki zostaną poszerzone i dostosowane do lokalnych potrzeb komunikacyjnych i prognozowanego natężenia ruchu. W ramach inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia oraz wyremontowane zostaną chodniki i pobocza. Projekt przewiduje także renowację mostu na odcinku drogi powiatowej Pomyków – Skrzyńsko.

Jak podkreślił Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz przebudowane drogi będą stanowić swojego rodzaju obwodnicę Przysuchy i alternatywę dla drogi krajowej nr 12 łączącej dwa województwa.

Głównym celem projektu jest poprawa parametrów technicznych dróg stanowiących połączenie z czterema zakładami przemysłowymi znajdującymi się na terenie powiatu. Realizacja inwestycji wpłynie również na poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Liczba wyświetleń: 578

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.