Aktualności

Koleje Mazowieckie jeżdżą już 5 lat

2010.02.15 00:00 , aktualizacja: 2012.04.27 11:07

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

12 lutego br. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz wziął udział w obchodach 5. rocznicy rozpoczęcia działalności przewozowej przez Koleje Mazowieckie.
 

Podczas uroczystości członek zarządu Piotr Szprendałowicz przypomniał, że pociągi Kolei Mazowieckich po raz pierwszy wyjechały w trasy 1 stycznia 2005 roku. Pogratulował władzom spółki jubileuszu i podkreślił, że komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza podróżujących biało–zielonymi pociągami to jedno z priorytetowych działań samorządu województwa, czego dowodem są inwestycje w rozwój KM, w tym m.in. w nowy tabor. Przeczytał również list od Marszałek a Adama Struzika, w którym marszałek nie tylko pogratulował władzom spółki jubileuszu, ale także przypomniała, że mimo iż początki działalności były trudne, prowadzone działania, m.in. modernizacja i sukcesywna wymiana taboru, reaktywacja zawieszonych tras, a także wprowadzenie wspólnego biletu w aglomeracji warszawskiej, pozwoliły pozyskać nowych pasażerów.

Uroczystość stała się okazją do wręczenia nagród laureatom i nominowanym w konkursie „Kryształowe KaMusie”. Konkurs został ustanowiony w 2008 roku w celu nagrodzenia najlepszych pracowników Spółki. Nagroda przyznawana jest w 11 kategoriach: Menedżer Roku, Kierownik Roku, Młody Kreatywny, Przyjazny Podróżnemu, Najlepszy Kierownik Pociągu, Najlepszy Maszynista, Najlepszy Rewident Taboru, Najlepszy Urzędnik, Lider Technologii, Złota Rączka oraz Serce Kolei Mazowieckich.

Liczba wyświetleń: 1096

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.