Aktualności

Unijne fundusze na poprawę komunikacji w Warszawie

2010.02.16 00:00 , aktualizacja: 2015.07.17 14:09

Autor: Biura Prasowe: UMWM, MJWPU, m.st. Warszawy, Wprowadzenie: Administrator

16 lutego br. przedstawiciele Zarządu Województwa Mazowieckiego wraz z władzami m.st. Warszawy podpisali trzy preumowy na dofinansowanie z funduszy unijnych projektów dotyczących prac nad stołecznymi ulicami – Modlińską, Powązkowską oraz Nowolazurową.
 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podkreślił, że kluczem do rozwoju każdego regionu jest rozwój infrastruktury. Dlatego właśnie samorząd województwa tak duże wsparcie kieruje na tego typu projekty. Marszałek zaznaczył, że inwestycje, których dotyczą podpisane umowy, mają ponadlokalny charakter i są strategicznie istotne nie tylko dla Warszawy, ale i dla całego Mazowsza.

Przekonanie o dużym znaczeniu inwestycji wyraziła również Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Podkreśliła, że w odczuwalny sposób poprawi się komunikacja drogowa w północno-wschodniej oraz zachodniej części Warszawy, a wiadukt na ul. Powązkowskiej zostanie ocalony przed zniszczeniem i wciąż będzie w pełni służyć tysiącom kierowców, którzy codziennie przemierzają tę trasę.

Wszystkie projekty decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego zostały ujęte w Wykazie Indywidualnych Projektów Kluczowych dla RPO WM 2007-2013, dzięki czemu nie uczestniczyły w procedurach konkursowych. Projekty zostaną dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Całkowita ich wartość to 344 732 267 zł, z czego unijne wsparcie wyniesie 247 350 000 zł.

 


Wypowiedź Marszałka Województwa Mazowieckiego

 

 

Wypowiedź Prezydent m.st Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz

Pliki do pobrania

Rozmiar: 501 kB, Liczba pobrań: 609, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 1089

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.