Aktualności

Inwestycje w gminie Sieciechów

2010.03.01 00:00 , aktualizacja: 2012.04.26 14:53

Autor: Marta Michalska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

26 lutego br. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz wziął udział w sesji Rad Gminy w Sieciechowie.
 

Jednym z głównych tematów poruszanych przez radnych jak i mieszańców gminy były problemy rolników, wykorzystywanie funduszy unijnych oraz infrastruktura gminna. Sesja stała się doskonałą okazją do poinformowania mieszkańców o stanie prac nad przebudową drogi wojewódzkiej nr 738 w m. Nowe Słowiki na terenie gminy Sieciechów. Aktualnie wykonywana jest dokumentacja na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, której koszt ponad 230 tys. zł. pokryty zostanie z budżetu województwa. Jak podkreślił członek Zarządu Piotr Szprendałowicz, przebudowa drogi poprawi bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców gminy, a także wpłynie pozytywnie na rozwój gminy.

Władze gminy oraz mieszkańcy mieli okazją do zapoznania się z bieżącymi informacjami dotyczącymi prac Samorządu Województwa, a także mieli możliwość skonsultowania się z ekspertami Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego m. in. w zakresie możliwości ubiegania się o płatności bezpośrednie w bieżącym roku oraz programy i projekty UE skierowane do rolników.

Po sesji członek Zarządu Piotr Szprendałowicz odwiedził parafię rzymsko-katolicką p.w. św Wawrzyńca w Sieciechowie, gdzie zakończyły się prace dotyczące wykonania elewacji zewnętrznej wraz z malowaniem frontowej ściany kościała. Inwestycja została dofinansowana kwotą ponad 137 tys. zł z Programu Odnowa i Rozwój Wsi w ramach PROW 2007 – 2013.

Liczba wyświetleń: 461

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.