Aktualności

Jubileusz w płockim teatrze

2010.02.26 00:00 , aktualizacja: 2012.04.26 15:20

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

25 lutego br. na deskach Teatru Dramatycznego w Płocku wystąpił gościnnie Karol Suszka. Z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej wystawił ze Sceną Polską w Czeskim Cieszynie „Viva Verdi” Paula Barza. Za szerzenie kultury teatralnej przekraczającej granice regionalne i narodowościowe Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik uhonorował dramaturga Medalem Pamiątkowym Pro Masovia.
 

Pełniący funkcję dyrektora Teatru Cieszyńskiego Karol Suszka jest obywatelem czeskim polskiej narodowości, od lat angażującym się w różnorodne przedsięwzięcia artystyczne i społeczne, które wzbogacają i rozwijają polską kulturę, szczególnie na Zaolziu. W swojej bogatej karierze artystycznej był również związany z Teatrem Dramatycznym w Płocku, w którym pracował jako aktor i reżyser. Brał udział w płockich wydarzeniach parateatralnych i współpracował z licznymi lokalnymi instytucjami kulturalnymi.

Marszałek Adam Struzik pogratulował jubileuszu i podkreślił rolę dramaturga Karola Suszki w zacieśnianiu współpracy płockiego teatru ze Sceną Polską. Dodał, że twórcze dokonania artysty były wielokrotnie zauważane i doceniane, a prestiżowe nagrody oraz wyróżnienia, których laureatem jest Karol Suszka, potwierdzają rangę jego talentu i wielkich zasług dla rozwoju sztuki teatru.

Liczba wyświetleń: 434

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.