Aktualności

Prawie 21,5 miliona złotych z Unii na inwestycje w Przasnyszu

2010.03.19 00:00 , aktualizacja: 2012.04.26 12:37

Autor: Biuro Prasowe UMWM; Zespół..., Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Rewitalizacja przasnyskiego rynku, przebudowa i zagospodarowanie targowiska miejskiego, przebudowa ulicy Kolejowej, budowa bezpiecznej sieci internetowej oraz e-administracji to projekty, które decyzją Zarządu Województwa otrzymają dofinansowanie z Unii. Umowy dotyczące unijnego wsparcia dla pięciu projektów podpisali 19 marca br., wicemarszałkowie Stefan Kotlewski i Ludwik Rakowski oraz przedstawiciele władz Przasnysza. Łączna wartość projektów to ponad 24 mln zł, z czego unijne wsparcie wyniesie prawie 21,5 mln zł.
 

Wicemarszałek Stefan Kotlewski podkreślił, że Przasnysz jest liderem w pozyskiwaniu funduszy unijnych w kategorii miast od 15 do 20 tys. mieszkańców. Pogratulował władzom miasta dotychczasowych osiągnięć i życzył dalszej aktywności w staraniu się o zewnętrzne źródła finansowania.

Europejskie fundusze pomogą przygotować tereny inwestycyjne, wprowadzić e-usługi i szerokopasmowy Internet w mieście oraz zrewitalizować rynek w Przasnyszu. Projekty wybrane zostały do dofinansowania przez zarząd województwa, w odpowiedzi na konkursy ogłoszone przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Wartość projektów to ponad 24 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie prawie 21,5 mln zł.

Podpisanie umów poprzedził pokaz pierwszego filmu o książętach mazowieckich – Legendy o Przaśniku. Film został zrealizowany z udziałem niepełnosprawnych aktorów-amatorów. Obraz udało się zekranizować za 62 000 zł, pozyskane z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Został on zrealizowany w ramach projektu "Tworzymy własną legendę. Program działań promocyjnych na rzecz działań integracji społecznej osób niepełnosprawnych z Przasnysza".

Pliki do pobrania

Rozmiar: 35 kB, Liczba pobrań: 452, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 465

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.