Aktualności

Ponad 43,6 mln zł na zdrowie, drogi i rozwój przestrzeni technologicznych

2010.03.24 00:00 , aktualizacja: 2012.04.26 12:09

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Modernizacja placówek służby zdrowia, remonty dróg, utworzenie Warszawskiej Przestrzeni Technologicznej oraz dostępu do szerokopasmowego Internetu będą możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. 23 marca br. w urzędzie marszałkowskim podpisano w tej sprawie siedem umów i jedną preumowę.
 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podkreślił, że projekty, które uzyskały unijne dofinansowanie to bardzo ważne inwestycje. Warszawska Przestrzeń Technologiczna będzie oferowała wsparcie przedsiębiorcom. Budowa Kliniki „Budzik” to pierwsza taka inwestycja w Polsce, pozwalająca na diagnozę, terapię i rehabilitację dzieci w śpiączce. Dzięki realizacji projektów w trzech warszawskich szpitalach poprawi się natomiast dostęp do świadczeń zdrowotnych. Marszałek zwrócił również uwagę na strategiczne znaczenie inwestycji drogowych i budowy sieci umożliwiającej dostęp do szerokopasmowego Internetu.

Pięć inwestycji realizowanych będzie na terenie Warszawy. Wartość wszystkich projektów to ponad 51,5 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie blisko 43,6 mln zł.

Umowy z beneficjentami podpisali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz wicemarszałkowie Stefan Kotlewski i Ludwik Rakowski.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 48 kB, Liczba pobrań: 651, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 667

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.