Aktualności

Ponad 47,5 mln zł z unii na rewitalizację ratusza w Ciechanowie, modernizację ciechanowskiego szpitala i przebudowę dróg

2010.03.24 00:00 , aktualizacja: 2012.04.26 12:02

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Rewitalizacja zabytkowego Ratusza w Ciechanowie, modernizacja ciechanowskiego szpitala, skomunikowanie centrum miasta Ciechanowa, budowa wschodniej obwodnicy Płońska, poprawa spójności komunikacyjnej i przestrzennej północnego Mazowsza oraz przebudowa drogi gminnej w Strzegowie to inwestycje, które zostaną dofinansowane z Unii Europejskiej. Łączna wartość projektów to przeszło 60,1 mln zł, z czego dofinansowanie unijne – ponad 47,5 mln zł.
 

Umowy na dofinansowanie ze środków europejskich modernizacji szpitala w Ciechanowie oraz przebudowy pięciu dróg podpisali, 24 marca br., przedstawiciele Zarządu Województwa mazowieckiego, dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, władze Ciechanowa, powiatu ciechanowskiego, miasta Płońska oraz gminy Strzegowo. Projekty zostały wyłonione do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013, w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podkreślił, że podpisanie umów jest pierwszym etapem realizacji inwestycji. Kolejnym będzie prawidłowe rozliczenie projektu. Dodał, że, gdyby nie środki na inwestycje z funduszy europejskich, samorządom lokalnym byłoby trudno je realizować, zwłaszcza przy odczuwalnych obecnie skutkach kryzysu.

Wicemarszałek Stefan Kotlewski zaapelował o szybkie składanie wniosków o płatność. Zaznaczył, że pozwoli to usprawnić, a w efekcie przyspieszyć wydatkowanie środków w ramach RPO WM 2007-2013.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 42 kB, Liczba pobrań: 476, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 780

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.