Aktualności

Kolejne 2 mln zł z Unii na inwestycje w regionie radomskim...

2010.03.29 00:00 , aktualizacja: 2012.04.26 11:40

Autor: Biuro Prasowe UMWM i MJWPU, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

29 marca br. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, władze Radomia oraz władze gminy Wyśmierzyce podpisali umowę na dofinansowanie unijne przebudowy ul. Kilińskiego w Radomiu oraz rekultywację składowiska odpadów w Wyśmierzycach. Wartość inwestycji wynosi ponad 2,3 mln zł, z czego dofinansowanie unijne 2 mln zł.
 

Dofinansowanie unijne w wysokości ponad 900 tys. zł otrzyma zakończona już inwestycja – przebudowa ulicy Kilińskiego w Radomiu na odcinku od ulicy Witolda do ulicy Malczewskiego. Prace remontowe polegały na wymianie nawierzchni drogi, budowie chodnika po obu stronach jezdni, kanalizacji deszczowej oraz wymianie oświetlenia. Przebudowano także zachodni wlot skrzyżowania Witolda z ul. Kilińskiego i zbudowano nowy wlot w obrębie skrzyżowania ul. Malczewskiego – Struga – Kilińskiego. Wprowadzono relację lewoskrętną z ul. Kilińskiego w ul. Malczewskiego. Wybudowano parking z 42 miejscami postojowymi oraz dwa przejścia dla pieszych. Ponadto, wykonano pionowe i poziome oznakowanie oraz urządzono tereny zieleni. W celu poprawy bezpieczeństwa ruchu zbudowano zjazdy indywidualne i zatokę postojową. Całkowity koszt projektu to ponad 1 mln zł.

W ramach projektu Działanie 4.2. Ochrona powierzchni ziemi w Wyśmierzycach zostanie dokonana końcowa rekultywacja składowiska odpadów. Prace będą polegały na zrekultywowaniu całego terenu powierzchni składowiska i przywrócenia obszarowi ponownej użyteczności. Teren po składowisku zostanie zagospodarowany – tzw. okrywą rekultywacyjną. Zasiana zostanie trawa i posadzone drzewa. Całkowity koszt projektu to niemal 1 mln 300 tys. zł.

Jak podkreślił członek zarządu Piotr Szprendałowicz oba projekty wpłyną pozytywnie na jakość życia mieszkańców południowego Mazowsza, a inwestycja w Wyśmierzycach dodatkowo przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego w tym regionie.

Projekty zostały wyłonione do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013, w odpowiedzi na konkursy przeprowadzone przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Liczba wyświetleń: 566

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.