Aktualności

Pro Masovia dla Radomiaka

2010.04.08 00:00 , aktualizacja: 2012.04.26 11:11

Autor: Marta Michalska, Wydział..., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

9 kwietnia br. w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy "100 lat RKS Radomiak Radom 1910-2010" oraz promocja pierwszej monografii "RKS Radomiak 1910-2010. W uroczystym otwarciu wystawy udział wzięli wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenna Pacholczak i członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.
 

Wernisaż stał się okazją do odznaczenia klubu Radomiak Medalem Pamiątkowym Pro Masovia. Członek zarządu Piotr Szprendałowicz pogratulował władzom klubu, piłkarzom i kibicom jubileuszu i życzył kolejnych sukcesów sportowych.

Wśród eksponatów zaprezentowanych na wystawie znalazły się m.in. rzeczy należące do legendarnych już sportowców Radomiaka. Wśród nich - marynarka Antoniego Czortka, którą słynny pięściarz miał na sobie podczas olimpiady w Barcelonie w 1936 roku, jego medal z 1934 roku, a także koszulka kolarska i czapeczka Ryszarda Szurkowskiego, bo właśnie w Radomiaku w latach 60. znany kolarz rozpoczynał swoją karierę. Są także pamiątki z roku 1984, kiedy Radomiak był w I lidze, a także akcesoria sportowe Klubu: fragmenty bramek, bieżni, matę zapaśniczą.

Organizatorami jubileuszowej wystawy, którą będzie można oglądać do końca sierpnia br., są Stowarzyszenie Kibiców Radomiaka oraz Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, we współpracy z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.
 

Liczba wyświetleń: 656

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.