Aktualności

Ruszyła budowa zbiornika wodnego w Rdzuchowie

2010.04.12 00:00 , aktualizacja: 2012.04.26 11:07

Autor: Marta Michalska, Wydział..., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

9 kwietnia br. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz wziął udział w uroczystym rozpoczęciu budowy zbiornika wodnego w Rdzuchowie.
 

Budowa zbiornika wodnego w Rdzuchowie gm. Potworów na rzece Wiązownicy realizowana jest przez Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie Oddział w Radomiu, jako zadanie z zakresu budowy urządzeń melioracji wodnych podstawowych w ramach działania 125 „Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa przez gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi”, schemat II „Gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Zbiornik wodny w Rdzuchowie będzie służył m. in. zaopatrzeniu rolnictwa w wodę poprzez retencjonowanie wody w zbiorniku, wyrównaniu przepływów niskich w korycie rzeki Wiązownicy poniżej przekroju zbiornika w okresach niżówkowych oraz zabezpieczaniu wody dla celów przeciwpożarowych.

Koszt realizacji całego projektu „Budowa zbiornika wodnego w Rdzuchowie gm. Potworów” wynosi ponad 7 mln zł. Inwestycja została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w wysokości 75% kosztów kwalifikowalnych i wynosi ponad 4 mln 300 tys. zł, a pozostałe koszty finansowane są z budżetu państwa.

Liczba wyświetleń: 537

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.