Aktualności

Współpraca szkół zawodowych z Mazowsza i Nadrenii Północnej - Westfalii

2010.04.13 00:00 , aktualizacja: 2012.04.26 10:37

Autor: Lech Marchlewski,..., Wprowadzenie: Iwona Dybowska

13 kwietnia br. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz spotkał się z delegacją College’u Zawodowego im. Johanna Conrada Schlauna w Warburgu (Nadrenia Północna - Westfalia), przebywającą na Mazowszu na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół nr 3 i Centrum Kształcenia Ustawicznego z Wyszkowa - jednostek oraganizacyjnych samorządu województwa mazowieckiego.
 

Podczas spotkania goście z Niemiec zapoznali się z systemem edukacyjnym na Mazowszu oraz zaprezentowali zasady funkcjonowania College’u im. Johanna Conrada Schlauna. Obie strony wyraziły zainteresowanie stała współpracą, która mogłaby zaowocować wizytami studyjnymi i wymianą młodzieży.

Kontynuacja współpracy między placówkami mogłaby również polegać na wymianie staży naukowych i praktyk pedagogicznych nauczycieli oraz uczestnictwie zaprzyjaźnionych szkół w europejskich programach edukacyjnych. Uczniowie z Wyszkowa gościli już w Warburgu w czerwcu 2009 roku.

Liczba wyświetleń: 624

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.