Aktualności

Hołd złożony ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem

2010.04.14 00:00 , aktualizacja: 2015.05.31 23:10

Autor: tekst: Justyna Michniewicz; video: Monika Guzowska, Wprowadzenie: Administrator

Radni województwa mazowieckiego wraz z zarządem województwa, przepełnieni smutkiem z powodu tragedii, jaka dotknęła cały naród polski, zebrali się 14 kwietnia 2010 roku na uroczystym, żałobnym posiedzeniu Sejmiku Województwa Mazowieckiego, aby oddać hołd ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem.
 

Posiedzenie rozpoczęto minutą ciszy i odśpiewaniem hymnu państwowego. Po odczytaniu stanowiska Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Zarządu Województwa Mazowieckiego w sprawie uczczenia pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, wysłuchano utworu Cisza na trąbkę oraz pieśni Święta Miłości Kochanej Ojczyzny i Gaude Mater Polonia, w wykonaniu Chóru Operetki Mazowieckiej. Dokładnie o godzinie 12.00, wraz z całą Polską, zebrani na uroczystej sesji uczcili śmierć ofiar katastrofy dwiema minutami ciszy.

Następnie w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika przy ulicy Floriańskiej na warszawskiej Pradze odprawiona została msza św. w intencji ofiar katastrofy, której przewodniczył ks. infułat Lucjan Święszkowski.

Na uroczystości przybyli również posłowie: Wojciech Jasiński, Aleksander Sopliński i Marek Suski, minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki oraz wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.


 

 

Radni województwa mazowieckiego oddali hołd ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem


 

 


Msza święta w intencji ofiar katastrofy

 

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 2316

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.