Aktualności

Unijne pieniądze na wsparcie Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu

2010.04.22 00:00 , aktualizacja: 2012.04.26 10:23

Autor: Biuro Prasowe..., Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz oraz władze powiatu białobrzeskiego podpisali, 22 kwietnia br., umowę na dofinansowanie z funduszy unijnych projektu dotyczącego rozbudowy Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu. Wartość inwestycji to ponad 5,1 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie prawie 4,3 mln zł.
 

Dzięki unijnemu dofinansowaniu możliwa będzie rozbudowa i modernizacja Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu. Inwestycja ta jest kontynuacją rozpoczętego w 2007 roku pierwszego etapu prac. Wybudowane zostanie drugie skrzydło budynku mieszkalnego, w którym znajdą się sala komputerowa dla mieszkańców, sala doświadczania świata, sala rehabilitacyjna oraz gabinet pielęgniarski. Przeprowadzony zostanie również generalny remont i modernizacja istniejącego obiektu oraz montaż windy. Inwestycja obejmie także remont generalny pralni oraz zagospodarowanie terenu.

Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu jest placówką przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Jest to jedyna tego typu placówka na terenie powiatu białobrzeskiego. Nowopowstałe pomieszczenia pozwolą nie tylko na zwiększenie liczby pensjonariuszy z 48 do 70 osób, ale również stworzą możliwości do prowadzenia nowych terapii zajęciowych.

Przedsięwzięcie zostanie dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu VII Tworzenie i poprawa warunków dla rozwoju kapitału ludzkiego, Działanie 7.3. Infrastruktura służąca pomocy społecznej.

Wartość inwestycji wynosi 5 122 535,75 zł, z czego unijne dofinansowanie to 4 295 246,23 zł.

Liczba wyświetleń: 716

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.