Aktualności

70 rocznica śmierci „Hubala”

2010.04.23 16:05 , aktualizacja: 2012.04.26 09:56

Autor: Marta Michalska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

23 kwietnia br. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz wziął udział w I Ogólnopolskim Zjeździe Szkół im. maj. Henryka Dobrzańskiego, zorganizowanym z okazji 70. rocznicy śmierci „Hubala”.
 

W imieniu Zarządu Województwa Mazowieckiego członek zarządu Piotr Szprendałowicz złożył kwiaty pod pomnikiem mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Dla upamiętnienia uroczystości na terenie radomskiej szkoły zasadzono drzewka symbolizujące najważniejsze wydarzenia z życia Majora „Hubala”.

Piotr Szprendałowicz podziękował przedstawicielom szkół, które wybrały Majora „Hubala” na swojego patrona za zorganizowanie obchodów i podkreślił, że kultywowanie pamięci o bohaterach narodowych jest wspaniałą inicjatywą świadczącą o zaangażowaniu w pielęgnowanie patriotycznego dziedzictwa. Przypomniała, że składając hołd wielkiemu Polakowi należy pamiętać, że świadoma edukacja historyczna stanowi fundament dumy i siły narodowej oraz determinuje przyszły kształt naszego kraju.

Liczba wyświetleń: 492

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.