Aktualności

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych rozpoczęta!

2010.04.30 09:10 , aktualizacja: 2012.04.26 09:38

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

28 kwietnia br. w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach odbyło się otwarcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych – Mazowsze 2010. Impreza ta odbywa się każdego roku w innym województwie, w grupach dyscyplin: sporty zimowe, halowe, letnie i biegi przełajowe.
 

W uroczystości uczestniczyli m. in. przedstawiciele Zarządu Województwa Mazowieckiego: marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Stefan Kotlewski, członek zarządu Waldemar Roszkiewicz i skarbnik Marek Miesztalski, a także Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz, Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Adam Krzesiński, przedstawiciele Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, policji, władz samorządowych i związków sportowych.

Na początku minutą ciszy uczczono pamięć ofiar smoleńskiej katastrofy.
Otwierając zawody, marszałek Adam Struzik wyraził nadzieję, że wśród uczestników rywalizacji znajdują się przyszli mistrzowie i reprezentanci kraju. Podkreślił ogromną rolę aktywności fizycznej w wychowaniu młodzieży i przypomniał, że systematyczny trening kształtuje tak szlachetne cechy osobowości człowieka, jak odwaga, stanowczość czy zdolność szybkiego podejmowania decyzji, czyli umiejętności przydatne w życiu zawodowym i prywatnym.

W dalszej części odbył się ceremoniał olimpijski tj.: wciągnięcie na maszt flag narodowej i olimpijskiej, zapalenie znicza olimpijskiego, odczytanie apelu i złożenie przysięgi przez zawodników, trenerów i sędziów. W części artystycznej wystąpił zespół „Mazowsze”.

Liczba wyświetleń: 588

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.