Aktualności

Płocka wieś przyjazna środowisku

2010.05.11 08:45 , aktualizacja: 2012.04.26 08:57

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

10 maja br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wziął udział w seminarium pn. „Płocka wieś przyjazna środowisku”.
 

Podczas spotkania z sołtysami powiatu płockiego marszałek Adam Struzik omówił uwarunkowania i problemy rozwojowe regionu płockiego. Zwrócił uwagę na duży potencjał naukowo-badawczy i społeczno-gospodarczy województwa dający podstawy do rozwoju gospodarki, podjęcia konkurencji z wysoko rozwiniętymi regionami oraz na problem skupienia czynników rozwojowych wokół Warszawy i byłych miast wojewódzkich. Podkreślił, że Płock jest ośrodkiem ponadregionalnym o dobrze rozwiniętej strukturze szkolnictwa wyższego i największym w kraju ośrodkiem przemysłu petrochemicznego.

Jak zaznaczył do podstawowych problemów należy słabe skomunikowanie Płocka z Warszawą i resztą kraju. To m.in. ogranicza rozwój sektora turystycznego, który z pewnością mógłby się efektywniej rozwijać ze względu na bliskie sąsiedztwo aglomeracji warszawskiej. Podczas seminarium omówione zostały również podstawowe problemy gospodarczo- społeczne województwa, w tym subregionu płockiego, rozmawiano także na temat projektu „Programu ochrony środowiska w powiecie płockim na lata 2011 – 2015”.

Poza przewodniczącymi rad sołeckich w spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Liczba wyświetleń: 850

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.