Aktualności

3,9 mln zł z unii na przebudowę ul. Wałowej

2010.05.12 13:30 , aktualizacja: 2012.04.26 08:53

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego przebudowa ulicy Wałowej w Radomiu otrzyma unijne dofinansowanie. Ogólna wartość projektu to 4,6 mln zł, z czego wsparcie unijne wyniesie ponad 3,9 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz oraz wiceprezydent Miasta Radomia Robert Skiba.
 

Jak podkreślił członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, przebudowa ulicy Wałowej to ważna inwestycja dla mieszkańców Radomia, której realizacja korzystnie wpłynie zarówno na warunki podróżowania, jak i bezpieczeństwo w mieście.

Inwestycja pt. Przebudowa drogi powiatowej – ulicy Wałowej w Radomiu na odcinku od ulicy Limanowskiego do Placu Kazimierza Wielkiego został wyłoniony do dofinansowania w ramach Priorytetu III Działanie 3.1. Infrastruktura drogowa RPO WM 2007-2013 w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 4,6 mln zł, z czego kwota dofinansowania to ponad 3,9 mln zł.

Inwestycja polegała na gruntownej przebudowie ul. Wałowej w Radomiu. Wymieniona została nawierzchnia jezdni na odcinku o długości 475,73 m. Po obu jej stronach przebudowano chodniki o łącznej długości 950 m oraz dziewięć przejść dla pieszych na ul. Wałowej i na wlotach z ulicami podrzędnymi. Ponadto zlikwidowano zatoki autobusowe oraz wybudowano 102 miejsca postojowe. W celu usprawnienia dojazdu do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w obrębie skrzyżowania z ul. Lekarską stworzono dodatkowy pas do skręcenia w lewo. Inwestycja polegała także na przebudowie dziesięciu zjazdów indywidualnych, 37 słupów oświetlenia ulicznego, budowie kanalizacji deszczowej wraz z odwodnieniem ulicy, a także aktualizacji oznakowania pionowego i poziomego.

Po przebudowaniu ul. Wałowej ruch pojazdów odbywa się w sposób bezkolizyjny jedną jezdnią dwukierunkową (zwężoną do szer. 6,5 m). Szacuje się, że średni dobowy ruch na wyremontowanej ulicy wynosi ok. 18 000 pojazdów. Inwestycja przyczyniła się także do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.


 

Liczba wyświetleń: 667

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.