Aktualności

Urząd Marszałkowski pracodawcą wrażliwym społecznie

2010.06.01 15:40 , aktualizacja: 2012.04.25 15:09

Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Super Lodołamacz 2010 trafił w tym roku do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego - Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Statuetka to wyróżnienie dla pracodawców, którzy decydując się na zatrudnienie osób niepełnosprawnych, prowadzą wobec nich przyjazną politykę personalną, przełamując bariery.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników etapu regionalnego i wręczenie nagrody odbyło się 31 maja br. podczas Gali regionalnej w Teatrze Kamienica w Warszawie. Lodołamacze to ludzie, instytucje, firmy, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Ideą konkursu jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, a tym samym pozwalają im w pełni uczestniczyć w życiu społecznym. Jest to także promocja przedsiębiorstw wyróżniających się profesjonalną polityką personalną, otwartą na problemy tej grupy społecznej. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: Otwarty Rynek, Zakład Pracy Chronionej, Pracodawca Nieprzedsiębiorca i Przedsiębiorca – Osoba Niepełnosprawna. Dla najlepszego z najlepszych przyznawany jest Super Lodołamacz oraz Lodołamacz Specjalny – dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

Konkurs składa się z dwóch etapów: regionalnego i centralnego. Podczas pierwszego etapu, Kapituły Regionalne w całej Polsce wyłaniają finalistów, którzy wezmą udział w etapie centralnym pretendując do miana ogólnopolskich Lodołamaczy 2010.

Liczba wyświetleń: 813

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.