Aktualności

Otwarcie nowego pawilonu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku

2010.06.11 15:45 , aktualizacja: 2012.04.25 14:44

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Oddział Neurologiczny, Nefrologiczny, Dziecięcy, Onkologiczny, Apteka Zakładowa i Zakład Bakteriologii to nowe inwestycje, które zostały zrealizowane w Płocku dzięki funduszom unijnym. 11 czerwca br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i wicemarszałek Stefan Kotlewski wzięli udział w uroczystym otwarciu nowo wybudowanego pawilonu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

 

Koszt inwestycji to blisko 73 mln zł, a wsparcie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło blisko 62 mln zł. Dofinansowanie projektu było możliwe dzięki decyzji Zarządu Województwa Mazowieckiego, który wpisał projekt Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku na listę tzw. projektów kluczowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Projekty kluczowe to projekty o ponadregionalnym znaczeniu, które ze względu na swój charakter i wagę wyłączone są z procedury konkursowej.

 

W ramach projektu szpital został rozbudowany, a jego oddziały zostały doposażone w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną. Wybudowano dwukondygnacyjny pawilon, w którym zlokalizowane są: Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym, Nefrologiczny z Ośrodkiem Dializ, Dziecięcy, Onkologiczny oraz Apteka Zakładowa i Zakład Bakteriologii. Pacjenci szpitala mogą zatem liczyć na lepsze warunki hospitalizacji. Dzięki inwestycji rozszerzona została baza łóżkowa i diagnostyczna. Co bardzo ważne – zwiększenie liczby stanowisk dializacyjnych zapewni pacjentom dostęp do leczenia w pobliżu miejsca ich zamieszkania.

 

Realizacja projektu zapewni także poprawę warunków hospitalizacji dzieci. Dla małych pacjentów przygotowane zostały przytulne sale z łazienkami i łóżkami dla matek. Poprawią się również warunki leczenia pacjentów w oddziale neurologicznym oraz korzystających z chemioterapii i opieki onkologicznej. Ponadto na oddziale nefrologicznym uruchomione zostały cztery stanowiska do przeprowadzania dializ otrzewnowych. Dzięki unijnemu wsparciu apteka szpitalna posiada nowoczesną pracownię przygotowania leków cytostatycznych oraz pracownię przygotowania preparatów żywienia pozajelitowego, co jest niezbędne i ściśle powiązane z utworzeniem oddziału onkologicznego. W ramach projektu powstał także nowoczesny Zakład Bakteriologii, który zapewni wysokospecjalistyczną diagnostykę mikrobiologiczną. Zakup aparatury laboratoryjnej umożliwił bowiem rozszerzenie zakresu wykonywanych badań.

 

Budowa nowego pawilonu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku rozpoczęła się w 2006 r. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 72 941 661,79 zł. Inwestycja została dofinansowana kwotą  61 720 196 mln zł w ramach RPO WM 2007-2013.

 

W uroczystym otwarciu nowego pawilonu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku wzięli udział m.in.: Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, przedstawiciele Sejmiku Województwa Mazowieckiego: przewodniczący Robert Soszyński i wiceprzewodnicząca Bożenna Pacholczak, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Wicemarszałek Stefan Kotlewski.

Liczba wyświetleń: 1101

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.