Aktualności

2,6 mln zł na przebudowę ulic osiedlowych w Bielsku

2010.06.14 10:15 , aktualizacja: 2012.04.25 14:41

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt budowy i przebudowy ulic osiedlowych w Bielsku otrzyma unijne dofinansowanie. Wartość projektu to ponad 4,4 mln zł, z czego wsparcie unijne wyniesie ponad 2,6 mln zł. Umowę w tej sprawie, 11 czerwca br., podpisali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, wicemarszałek Stefan Kotlewski oraz Wójt Gminy Bielsk Józef Jerzy Rozkosz.

 

Projekt zakłada budowę i przebudowę 11 ulic osiedlowych w miejscowości Bielsk. Ich łączna długość to 2,973 km. Zakres robót obejmuje wykonanie jezdni, chodników o szerokości 1,5-2,00 m oraz zjazdów ulicznych do posesji.

 

Na ul. 1 Maja wykonane zostaną: warstwa bitumiczna o grubości 4 cm, ściek prefabrykowany po prawej stronie z odprowadzeniem wody do kratki ściekowej oraz chodnik. Pełna konstrukcja nawierzchni i chodniki powstaną również na ul. Wiatracznej, A. Mickiewicza, Pszczelej, Miodowej, Bartniczej i w ciągu pieszo-jezdnym od ul. Stodólnej.

 

W ramach przebudowy ulic Rewolucji Październikowej, Stodólnej Zachodniej, T. Kościuszki oraz M. Nowotki przewidywane jest wyrównanie podbudowy dróg masą bitumiczną oraz położenie jednej warstwy nawierzchni bitumicznej. Ponadto powstaną chodniki: po obu stronach ulicy Rewolucji Październikowej oraz po lewej stronie ul. T. Kościuszki, a także na odcinku ulicy ul. M. Nowotki – od ul. T. Kościuszki do ul. Rewolucji Październikowej. Dodatkowo przewidziane są dojazdy do dwóch działek: 854 i 85/10. Wykonana zostanie pełna konstrukcja nawierzchni.

 

Całkowita wartość inwestycji „Budowa i przebudowa ulic osiedlowych w miejscowości Bielsk o łącznej długości 2,973 km” wyniesie 4 448 224,90 zł, a kwota dofinansowania to 2 668 934,94 zł.

Liczba wyświetleń: 512

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.